Mani draugi smējās, kad uzzināja, ka katru reizi veļas mazgājamajā mašīnā pievienoju karoti sāls. Bet, kad viņi uzzināja, kāpēc es tā daru, paši sāka pievienot sāli.
Regulāra balinātāja lietošana var nodarīt vairāk ļaunuma nekā labuma. Audums ātri kļūst trausls un plīst, un vecā metode, kad apģērbs tiek vārīts, prasa milzīgas pūles. Tam ir nepieciešama liela tvertne, kas joprojām der uz plīts, dažas stundas brīva laika un pacietība, lai atcerētos izvārīt veļu.
Taču nav jābīstas! Esmu atradusi veidu, kā viegli un droši atgūt gaišu lietu baltumu, nebojājot audumu. Šī metode ir vienkārša, efektīva un prasa daudz mazāk pūļu. 2 litros silta ūdens pievienojiet 2 ēdamkarotes ūdeņraža peroksīda (3%); 1 ēdamkaroti amonjaka. Ja veļa ir ļoti dzeltena, pievienojiet vēl 1 ēdamkaroti mazgāšanas pulvera, vēlams maigai veļai.
Iegremdējiet veļu sagatavotajā šķīdumā. Ērtības labad var izmantot nelielu baseinu vai spaini. Lai izvairītos no asas amonjaka smakas, pārklājiet trauku ar pārtikas plēvi. Atstājiet veļu šķīdumā uz nakti. No rīta drēbes viegli izspiediet, izskalojiet aukstā ūdenī un nosūtiet tās uz veļas mazgājamo mašīnu.
Izvēlieties temperatūru, kas nepārsniedz 40°C, un iestatiet griešanās ātrumu 800 apgr./min. Tas nodrošinās auduma mīkstumu, novērsīs pārmērīgu krokāmumu un atvieglos apģērba gludināšanu. Lai baltā veļa ilgāk saglabātos balta, pirms katra mazgāšanas cikla veļas mašīnas cilindrā pievienojiet 1 ēdamkaroti galda sāls. Sāls palīdz noņemt traipus un novērš pelēkas krāsas veidošanos.
Ja traipi ir noturīgi, pirms mazgāšanas uz netīrumiem uzklājiet dzeramās sodas un ūdens maisījumu, atstājiet uz 15 minūtēm un pēc tam mazgājiet.
Lasi vēl: Sinoptiķi sniedz neiepriecinošu laika ziņu prognozi uz aprīļa mēnesi; mēteļus tālu nenolieciet
Balto veļu žāvējiet ārā. Saules gaismai ir dabiska balinoša iedarbība.